اوز میزبان همایش تجلی همدلی و رونمایی از کتاب نویسندگان ۵ شهرستان فارس شد

اوز سالروز سفر مقام معظم رهبری به خطه جنوب فارس را با شکوه هرچه تمام تر گرامی داشت.

0 305

به مناسبت سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به استان فارس و لارستان برنامه های در شهرستان های هم جوار گراش،خنج ،اوز،جویم با شعار تجلی همدلی در حوزه های مختلف برگزار گردید که ۱۸ اردیبهشت ماه در آستانه سفر تاریخی مقام معظم رهبری شهرستان اوز که چهار بار عنوان شهر خلاق کتابخوانی را در کشور به واسطه فعالیت های خوب ترویج کتاب و کتابخوانی را از آن خود کرده است در این روز میزبان نویسندگان،فرهیختگان و ادب دوستان ۵ شهرستان جنوب فارس بود در این همایش امامان جمعه و جماعت و روحانیت و فرمانداران،فرماندهان نظامی و انتظامی ،روسای دستگاه های اجرایی،شهردار و شوراهای اسلامی شهرستان ،خیرین و معتمدین شهرستان های لارستان، اوز و خنج و گراش و جویم بود.
در این مراسم همچنین محمدعلی خادم الرسول مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس نیز حضور داشت.
در مراسم از کتابهای نویسندگان ۵ شهرستان که در سال ۱۴۰۰ چاپ شده بود رونمایی و در این آیین نویسندگان در مورد کتابهای خود صحبت کردند.
محمد محمدی فرماندار شهرستان اوز با ابراز خشنودی از میزبانی این شهر فرهنگی که چندین دوره عنوان شهر خلاق در حوزه کتاب را کسب و نامزد پایتخت کتاب کشور گردیده و از طرف یونیسف به عنوان شهر دوستدار کودک معرفی شده است، سالروز ورود رهبر معظم انقلاب اسلامی به لارستان را مغتنم شمرد و عنوان کرد:

خوشبختانه مردم منطقه با هوشیاری در کنار یکدیگر در راستای رشد و توسعه شهرستان های جنوب فارس و وحدت و همدلی متعهد هستند.
محمد صالح انصاری امام جمعه موقت اوز :سالروز سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به لارستان را گرامی شمرد و با اشاره به فرازهایی از سخنان مقام معظم رهبری که از برادری و دوستی در بین مردم سخن به میان آورده بودند پرداخت.
فروغ هاشمی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که مدیریت برنامه را به عهده داشت ابتدا با سخنی از مقام معظم رهبری در سفر به لارستان داشتند آغاز کرد:برادری بین مردم شیعه و مردم سنی در این منطقه یک برادری نمونه و تحسین‌برانگیز است. این را ما در گزارشها هم مطالعه کردیم، خواندیم؛ خود بنده هم مطلع بودم، امروز هم در این جمع نشانه‌های آن پیداست. همه برای اسلام باید تلاش کنیم؛ نگذاریم اختلاف‌نظرها، اختلاف اجتهادها، اختلاف سلیقه‌ها، حتّی گاهی اوقات کینه‌های شخصی، غرض‌ورزیهای شخصی، بر زندگی ما، بر مشی ما غلبه کند و دشمن را شاد کند.(مقام معظم رهبری)و در ادامه گفت:خدارا شاکریم که وحدت بین شیعه و سنی به واسطه منادیان وحدت و روحانیون گرانقدر و مردم شریفی که سالها به واسطه فرهنگ و زبان و کار مشترک با یکدیگر داشته اند مثال زدنی است و امیدواریم که روز به روز برای حفظ این وحدت و همدلی بکوشیم.
در این آئین محمد محمدی فرماندار – شهرستان اوز …. -ضمن گرامیداشت روز معلم، شهدای فرهنگی و به ویژه شهید مطهری گفت فرهنگیان از نخبگان هستند و این روز را خدمت تمامی فرهنگیان تبریک عرض نمود.
حاج شیخ محمدصالح انصاری امام جمعه موقت شهرستان اوز …. ضمن خسته نباشید خدمت تمامی معلمان این روز بزرگ را تبریک عرض نمود و برای همه آرزوی سلامتی سعادت و سرافرازی کرد.
درباره سفر مقام معظم رهبری به لارستان و ارزش کتاب و کتابخوانی صحبت کردند.
در ادامه صادق رحمانی، سعید غیاث وند، زهرا تیموری ، احمد خضری ،شکوفه زارع کتابهای خود را معرفی کردند.
این مراسم در تالار فردوسی دانشگاه آزاد به همت فرمانداران ،ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز و لار و اداره کتابخانه های عمومی لار و اوز برگزار گردید و سپس از نمایشگاه کتاب از آثار نویسندگان ۵ شهرستان که در نگارخانه شریف موزه مردم شناسی اوز برپا شده بود با حضور مسئولین افتتاح و بازدید صورت گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =