اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال 1401 در مرودشت

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت سال 1401 با حضور حداکثری اعضاء در دفتر امام جمعه مرودشت برگزار گردید

193

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی مرودشت در سال جاری با حضور مهدی آقایی امام جمعه و رئیس شورا، علیرضا بیات پور فرماندار و نائب رئیس، مهدی رنجبر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورا و دیگر اعضای شورای فرهنگ عمومی با محوریت برنامه‌ریزی مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، بزرگداشت روز مرودشت و ارائه راهکار های مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی در دفترامام جمعه شهرستان برگزار شد.
مهدی رنجبر رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مرودشت ضمن تبریک عید فطر به نکاتی پیرامون آخرین مصوبه سال گذشته کی از موضوعات مهم شهرستان را آسیب های اجتماعی دانست و گفت: پیشنهاد می گردد این موضوع در دستور کار تمام جلسات شورای فرهنگ در سال جاری قرار گیرد و به فراخور هر جلسه پیشنهاداتی از طرف اعضاء در خصوص کاهش آن مطرح و پیگیری های لازم در این خصوص صورت پذیرد.
وی در ادامه به دستورکار جلسه شورای فرهنگ عمومی با محوریت های بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و بزرگداشت روز مرودشت پرداخت.
حجت الاسلام مهدی آقائی رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن تشکر از زحمات دستگا های اداری شهرستان واعضای شورای فرهنگ عمومی، بیان کرد: یکی از مهمترین وظایف شورای فرهنگ عمومی و اعضای آن قدم نهادن در مسیر تعالی جامعه به سمت آرمان های والای انقلاب است که می تواند زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باشد.
آقائی بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی نهادی است در امور فرهنگی وظیفه سنگین بعهده دارد و در خصوص معضلات موجود در سطح شهرستان به ویژه در حوزه فرهنگ، اعضای شورای فرهنگ عمومی باید تلاش بیشتری بکار گیرند تا در مسیر کاهش این معضلات قرار گرفته و زمینه رشد و اعتلای فرهنگ شهرستان فراهم و تحقق یابد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه به آمار های نزاع جمعی در شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در گذشته شاهد اتفاقات و حوادث تلخ و ناگواری در این خصوص بودیم که زیبنده مردم شهید پرور و ولایت مدار شهرستان مرودشت نیست و بایستی به دنبال تدابیری در جهت جلوگیری از تکرار این گونه حوادث بود.
آقائی یکی از مهمترین دلایل افزایش آسیب های اجتماعی در شهرستان را ضعف و مشکل در خانواده ها دانست و افزود: برای جلوگیری از این آسیب ها باید مشاوره برای خانواده ها بخصوص اقشارکم برخوردار و ضعیف که بیشتر در آماج این معضلات قرار دارند توسط بهزیستی،کمیته امداد، آموزش و پرورش و دستگا های ذیربط برگزار شود.
وی در ادامه به 4 خرداد روز مرودشت اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به تعطیلی مراسمات در دو سال گذشته به دلیل بیماری کرونا و فروکش کردن آن می طلبد مراسم در خور شان مردم شریف مرودشت در این روز توسط نهادها و ارگانها با همکاری موسسه مرودشت شناسی طبق سنوات قبل برنامه ریزی و برگزار گردد.
امام جمعه مرودشت در این جلسه برپایی مراسم هرچه باشکوه سالروز ارتحال بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در 14 خرداد ماه و بزرگداشت قیام خونین 15 خرداد توسط همکاری نهاد های متولی را خواستار شد.
در پایان اعضای شورای فرهنگ عمومی %A

نظرات بسته شده است.