جلسه دبیرخانه پایتخت کتاب اوز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید

به دلیل شاخص بودن اوز در حوزه کتاب و کتابخوانی این شهرستان آماده است که گوشه ای از همایش همدلی در جنوب فارس را برعهده بگیرد.

0 238

جلسه دبیرخانه پایتخت کتاب اوز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور اعضا برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا گزارشی در مورد فعالیت های صورت گرفته در سال ۱۴۰۱ و برنامه های پیش روی بحث و گفتگو شد.
در این جلسه فروغ هاشمی از اعضای دبیرخانه که تلاش زیادی در راستای فعالیت های کتاب و کتابخوانی و ترویج آن انجام می دهند و در کانال و گروه هایی که در فضای مجازی راه اندازی شده به صورت روزانه معرفی و کتاب و فعالیت های این حوزه را پوشش می دهند تشکر کرد و از برنامه های اجرا شده که به صورت مستمر در حال انجام است و مستند آن نیز ثبت شده است نام برد.

پیشنهاداتی و برنامه هایی که در این جلسه توسط اعضای حاضر
فریدون نامی رییس شورای شهر و عضو دبیرخانه و دیگر اعضای حاضر جعفر راستگو،سنا ملاحت،فروغ هاشمی و محمدرسول رفعتی رییس دبیرخانه مطرح گردید: از طرف دبیرخانه به صورت کتبی به تمام ارگان ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی اطلاع داده شود که کلیه فعالیت های مرتبط با کتاب شهرستان به دبیرخانه ارسال تا به صورت عمومی اطلاع رسانی گسترده صورت گردد،دیدار با نویسندگان بومی شهر و بخش و روستاهای شهرستان اوز ،بازدید از کتابخانه های شخصی آنان که در دستور کار سالهای قبل هم قرار داشته است همچنان ادامه داشته باشد.
جلسه ای با اصناف در خصوص کتابخانه های کوچک مغازه داران و سایر مشاغل در دستور کار قرارگیرد.ایستگاه های مطالعه همچنان با کتاب و نشریات پر شود.
– با توجه به فعالیت های حوزه کتاب مجتمع علوم دینی امام شافعی نشستی با حضور اعضای هیئت اجرایی پایتخت کتاب و مسئولین مجتمع علوم دینی برگزار همچنین از کتابخانه های زیر مجموعه خصوصا مجتمع علوم دینی احمدیه بازدید بعمل آید.
– شرکت داوطلبانه اعضای دبیر خانه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با توجه به اینکه روستای فیشور نیز در این نمایشگاه غرفه دارند در دستور کار قرار گیرد و با همکاری و مساعدت خیرین همراه دبیرخانه در صورت امکان با حضور اعضا خرید از نمایشگاه کتاب جهت تجهیز کتابخانه های مدارس و کتابهای خوب حوزه کودک و نوجوان صورت گیرد.
در این جلسه همچنین در مورد برگزاری همایش تجلی همدلی که به مناسبت سالروز سفر مقام معظم رهبری به جنوب استان فارس (لارستان)انجام شده بود و به دلیل شاخص بودن اوز در حوزه کتاب و کتابخوانی گوشه ای از این همایش به میزبانی اوز با با حضور فرمانداران ،نویسندگان،اهالی قلم شهرستان های لارستان ،اوز، خنج، گراش و جویم در قالب رونمایی از کتاب،پای صحبت نویسندگان و نمایشگاه کتاب از نویسندگان شهرستان های نام برده که در سال ۱۴۰۰ چاپ شده بود صحبت شد.
این همایش در روز یکشنبه ساعت ۶ عصر در اوز برگزار خواهد شد که پس از تصمیم گیری و جمع بندی مراسم در جلسه ای با حضور فرماندار مکان و نحوه اجرا اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + بیست =