جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان اوز در سالن فرمانداری برگزار گردید

یکی از شاخصه هایی که قبل از ورود به شهرستان اوز نظر افراد را به سمت شهر جلب می کند کتابخوان مردم این دیار است

0 212

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز :این جلسه با حضور اعضای حقیقی و حقوقی به ریاست محمدی فرماندار شهرستان اوز برگزار گردید.
محمدی فرماندار شهرستان اوز در این جلسه گفت:یکی از شاخصه هایی که قبل از ورود به شهرستان اوز نظر افراد را به سمت شهر جلب می کند و این واژه پر تکرار همچنان بر سر زبان ها هست بحث کتاب و کتابخوانی است که این شهرستان را متمایز کرده است و افزود:خدارو شکر که این بستر فراهم هست و یکی از عامل هایی که باعث ترویج مقوله کتاب و کتابخوانی شده است وجود خیرینی است که در حوزه فرهنگ ورود پیدا کرده و کمک و تلاش می کنند تا به توسعه غنای فرهنگی که مردم این منطقه دارند کمک کنند.
وی گفت :ما باید کمک کنیم که به حفظ و صیانت از این فرهنگ و گسترش فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه کمک کنیم و به جایی برسیم که افراد این را نیز جزیی از فرهنگ خود بدانند هرچند در شهرستان این مورد هست اما بیشتر شود و این روند تقویت گردد.
فرماندار در این جلسه از توجه زیاد مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر مقوله کتاب و کتابخوانی صحبت کرد وگفت: خاطرات مقام معظم رهبری را می خواندم و در جایی ذکر شده بود من خود کتاب می خواندم تا فرزندانم با نگاه کردن به من کتاب بخوانند و محمدی در پایان ضمن تشکر از اعضای حقیقی و حقوقی و فعالیت کتابخانه ها و دبیرخانه پایتخت کتاب شهرستان و فعالیت خوب شهر و روستا و گروه ها و انجمن های مردمی در حوزه کتاب و کتابخوانی و ترویج این فرهنگ زیبا و حسنه کتابی از مقام معظم رهبری با نام انسان ۲۵۰ ساله که شامل ۱۷ فصل و نوشته سید علی خامنه ای
که شامل بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی-مبارزاتی ائمه معصومین (ع)معرفی کرد و تاکید کرد که به صورت حضوری و مجازی کتابهای خوب را به مردم معرفی شود.

در این جلسه ابتدا فوزیه زارع رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اوز در مورد فعالیت های کتابخانه های شهرستان و پیگیری برای تاسیس کتابخانه و راه اندازی انجمن کتابخانه در بخش بیدشهر با مرکزیت کوره صحبت کرد.
سپس منشی بخشدار بخش بیدشهر و تقوی شهردار کوره در مورد روند شکل گیری و تاسیس کتابخانه در بخش صحبت کردند.
محمدرسول رفعتی به نیابت از شهردار در مورد نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی و توضیح در مورد روند و همکاری و همیاری شهرداری با این مجموعه ارایه داد و سپس از فعالیت های دبیرخانه پایتخت کتاب که به صورت کلی تمام فعالیت های حوزه کتاب شهرستان را پوشش می دهد و کسب عنوان های حوزه کتاب برای شهر و روستا توضیح داد.
فتح الله امینی از اداره آموزش و پرورش نیز در مورد همراهی همیشگی و خوب این مجموعه با فعالیت های کتابخوانی توضیح داد و گفت :اداره آموزش و پرورش آمادگی کامل خصوصا در مورد قشر تاثیر پذیر کودک و نوجوان دارد.
در این جلسه همچنین محمد محمودی عضو حقیقی انجمن و از خیرین در مورد سابقه طولانی مطالعه در شهرستان و کتابهای خطی قدیمی نویسندگان اوزی و همچنین همراهی وکمک به مجموعه کتابخانه صحبت کرد. فریناز تورانی رابط فرهنگی کتابخانه های عمومی اوز توضیحاتی را در مورد فعالیت های مداوم کتابخانه های شهرستان داد.
در این جلسه فروغ هاشمی مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از فعالیت هایی که به واسطه کتاب و کتابخوانی در شهرستان شکل گرفته است و به صورت مستمر ادامه دارد گفت و در ادامه از دعوت به حضور فیشور در نمایشگاه کتاب تهران برای برپایی معرفی فعالیت های این روستای دوستدار کتاب گفت و از مسئولین و خیرین و معتمدین و اعضا درخواست کرد در صورت امکان این مجموعه را همراهی کنند.
سید یوسف حسینی و آرش فقیهی از اعضای حقیقی انجمن،فریبا صالحی از شورای شهرستان در این جلسه در خصوص کتاب و کتابخوانی صحبت و توضیح دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − نوزده =