دومین دوره ورک شاپ تخصصی ساز دف در ممسنی برگزار گردید

0 387

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی دومین دوره ورکشاپ تخصصی دف با حضور استاد مهدی غلامی کارشناس موسیقی و مدیر واحد موسیقی فرهنگسرای بهمن به مدت یکروز در ممسنی برگزار گردید.

 

سعید محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با اشاره به هدف از برگزاری دومین دوره ورک شاپ تخصصی موسیقی ساز دف گفت تأثیر موسیقی در روح و روان انسانها بر هیچ کسی پوشیده نیست و یکی از رسالت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،  توسعه و ترویج موسیقی شاد و مفرح  است که ساز دف سازی است که مقبول عموم جامعه است و آشنایی با علم تئوری و عملی آن ، اولین گام برای توسعه و گسترش آن است که در این دوره با حضور استاد برجسته کشورمان این هدف مهم محقق گردید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی برگزاری این کارگاه را نتیجه تلاش ها و زحمات خانم مریم هوشمند مربی موسیقی ساز دف شهرستان بیان کرد و گفت امروزه تعداد بیش از 100 هنرمند موسیقی توسط ایشان با این نوع ساز آشنایی دارند و در جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری شرکت نمودند و حائز رتبه های برگزیده شدند که تبریک ویژه خدمت همه برگزیدگان و مربی فعال داریم.

سعید محمودی رضایت هنرمندان شرکت کننده و خانواده آن از ورک شاپ تخصصی را یک امر مهم بیان نمود و گفت استاد مهدی غلامی که دارای لیسانس آهنگ سازی است از سال 1374 موسیقی را با فراگیری ساز سنتور آغاز نمود و سپس از محضر اساتید دف استان کرمانشاه بهره بردند و کنسرت های متعددی اجرا نمودند و از سال 1380 تاکنون به سمت مدیر واحد موسیقی فرهنگسرای بهمن فعالیت می نمایند و داوری جشنواره های متعددی را در کارنامه دارد. و اکنون به عنوان مدرس این دوره فعالیت می نمایند که از حضور و تلاش ایشان تقدیر و تشکر می گردد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی گفت این ورکشاپ توسط موسسه کاج به مدیریت خانم مولایی و مربی ساز دف شهرستان خانم هوشمند و استاد غلامی به مدت یکروز در روز پنجشنبه مورخ 8 اردیبهشت 1401 در سالن وحدت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی  با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر نوراباد ، سازمان نظام مهندسی و مدیریت هتل لیدوما برگزار گردید

 

در پایان به شرکت کننده گواهینامه پایان دوره آموزشی اعطاء گردید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 16 =