مهاجران در لاهه/ فیلم سینمایی مهاجران منتخب جشنواره هایکو کشور هلند

پذیرفته شدن فیلم بلند تجربی مهاجران در جشنواره بین المللی فیلم و شعر هایکو هلند؛ جشنواره بین‌المللی «هایکو» در کشور هلند، در بخش فیلم‌های با نگاه شاعرانه، فیلم بلند تجربی مهاجران را به صورت آنلاین به نمایش در مى‌آورد.

0 234


جشنواره بین‌المللی «هایکو» Haiku با دبیری «محمد الأمین» Mohammad Amin شاعر عراقى مقیم هلند و با هدف گسترش رابطه شعر و سینما و ایجاد فرصت‌های جدیدی براى زبان مشترک بین شعر و سینما به صورت برخط و آنلاین در شهر لاهه در کشور هلند برگزار مى‌شود.
در این رویداد هنری، «جایزه تماشاگران» به بهترین فیلم نیز اهدا می‌شود و علاقمندان و مخاطبان آثار سینمایی می‌توانند از طریق وب‌سایت جشنواره به آدرس www.laaktheaterthuis.nl/nl/haiku-festival به تماشای فیلم‌ها بنشینند و نظر و رأی خود را اعلام کنند.
در روز اختتامییه جشنواره بین‌المللی «هایکو» برنده این جایزه هم اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است فیلم تجربی “مهاجران” به نویسندگی و کارگردانی “مسعود احمدی” هنرمند شیرازی که پیش از این منتخب چندین جشنواره ی معتبر بین المللی شده و جوایزی را کسب کرده است، فیلمی بدون دیالوگ است که در فضایی نو و خلاقانه ساخته و پرداخته شده است. این فیلم را می توان به مثابه سینمای بی چیز دانست که دارای روایتی شاعرانه و تئاتری گونه دارد.
ساخت این فیلم نه ماه به طول انجامیده است و فیلم برداری آن در تمامی فصول و لوکیشن های متعددِ خارجی انجام شده است.

عوامل دست اندرکار این فیلم عبارت اند از:
نویسنده و کارگردان: مسعود احمدی/تهیه کنند: محمد شکروی/مدیر فیلمبرداری:هاشم بیطرف/تدوین و صداگذاری: شیما پورسهم الدین/صدابردار: محسن دانشور/موسیقی: آراد آبادانی/بازیگران: شیما پورسهم الدین، غزال رفیعی، مریم دهقانی، مجید یزدان شناس، شیوا بافهم، مهرداد سهامی، علیرضا یقطین، امین دولت خواه، مبینا خیری، فائزه جباری، سارا زارعی، نگین صغیر، امیرمحمد سهرابی، تیران علمدارفرد، ساناز چمن ماه، محسن استواری، سام پارسا، هرمان احمدی/عکاس:احسان پارسا، امین غفارپور/طراح لباس:مریم احمدی/مدیر صحنه: محمد علی بشنام/مدیر روابط عمومی: محمد ناصری راد/مجری طرح: شرکت فیلم و فلسفه کهن شیراز

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − چهار =