بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی در شهرستان کوار

برنامه بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی در شهرستان کوار برگزار گردید.

0 263

هفته اول اردیبهشت ماه یادآور شیخ اجل سعدی شیرازی است. به همین منظور نشست فرهنگی ادبی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کتابخانه های عمومی و کانون بسیج هنرمندان شهرستان کوار با حضور امام جمعه شهرستان حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا مجید گشول دره سیبی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جناب سرهنگ محمود عابدی، علی اصغر عباس زاده رییس اداره کتابخانه های عمومی و جمعی از اصحاب فرهنگ و ادب برگزار شد.

در این نشست ابتدا حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا مجید گشول دره سیبی ضمن تقدیر از برگزاری این نشست پر بار،  شیخ اجل سعدی شیرازی را شخضیتی جهانی معرفی نمود و از انجمن های ادبی خواست نسبت به شناساندن این شاعر گرانقدر اهتمام بیشتری داشته باشند.

در ادامه عبادالله محمودی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان فرمودند:  برگزاری برنامه هایی چون بزرگداشت سعدی، زمینه مناسبی است برای این که کلام  و اندیشه سعدی دوباره وارد جامعه ما شود. ایشان بیان فرمومدند سعدی بزرگ در اثرش، انسان شناسی کاربردی دارد. حافظ هم انسان شناس خوبی است، اما این ارتفاعی را که حافظ پیموده، به منزله مسیری است که در افق سعدی طی کرده است. اگر فرهنگ ما قاعده و ارتفاعی داشته باشد قاعده آن سعدی و ارتفاع آن حافظ است. همیشه ارتفاع متکی به قاعده است.

در ادامه هر کدام از حاضران دیدگاه های خود نسبت به شخصیت شیخ اجل سعدی شیرازی بیان داشتند  و در پایان به تعدادی از برگزیدگان عرصه شعر و ادب جوایزی اهدا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =