مسابقه کتابخوانی نماز درقرآن درکازرون

برگزاری مسابقه کتابخوانی «نماز در قرآن» بمناسبت ماه مبارک رمضان

0 294

برگزاری مسابقه کتابخوانی «نماز در قرآن» بمناسبت ماه مبارک رمضان

مدیر کانون فرهنگی هنری «منتظران ظهور» کازرون از برگزاری مسابقه کتابخوانی «نماز در قرآن» بمناسبت ماه مبارک رمضان  به همت کانون فرهنگی هنری «منتظران ظهور» کازرون با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کازرون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون فرهنگی هنری «منتظران ظهور» کازرون، «محمدجعفر شفیعی» مدیر کانون فرهنگی هنری «منتظران ظهور» کازرون اظهار داشت: یکی از برنامه های ویژه کانون فرهنگی هنری «منتظران ظهور» کازرون، برگزاری مسابقات کتابخوانی بمناسبت های مختلف در طول سال می باشد که با استقبال اعضای کانون بویژه در بین نسل نوجوان و جوان مواجه شده است.

وی ماه مبارک رمضان را فرصتی برای «جهاد تبیین» دانست و افزود: بقای اسلام و دین به برکت تبیین است و امروز نماز نقش بنیادی و اساسی، در نزدیک کردن و پیوند دادن انسان با خداوند متعال دارد که دارای اهمیت و فوایدی است و این اهمیت از قرآن کریم، کلمات و افعال معصومین (ع) و توجه و دقت در خود نماز قابل استفاده می باشد.

مدیر کانون فرهنگی هنری «منتظران ظهور» کازرون به ضروریات تبیین نماز و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: تبیین نماز و نقش آن در کاهش آسیب‌های اجتماعی از ضروریات «جهاد تبیین» است.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه نماز از منظر قرآن آن قدر داراى اهمیت است که گاهى بلافاصله بعد از ایمان به مبدأ و معاد مطرح شده است، خاطر نشان کرد: نماز در حقیقت عالیترین نمایش عبودیت و بندگی خداوند است که با کلام و اعمال، عمل، قلب و روح انسان و پرستش او را به نمایش می گذارد که هیچ یک از واجبات دیگر، از چنین ویژگی، برخوردار نیست.

شفیعی با اشاره به اینکه ذکر خداوند متعال و ارتباط با او از نیازهای ضروری انسان است، تصریح کرد: از نظر قرآن، نماز عامل فلاح و رستگارى و سعادت انسان است و ارتباط با خداوند متعال انسان را از لغزش برحذر می دارد که همین امر سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

وی هدف از برگزاری این برنامه فرهنگی را در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، توسعه و ترویج فرهنگ نماز و قرائت قرآن و همچنین توجه به خواندن نماز دانست و گفت: علاقمندان در این مسابقه می توانند با مراجعه به وبلاگ کانون به نشانی http://montezran.blogfa.com، نسخه بارگذاری شده متن کتاب «نماز در قرآن» برگرفته از تفسیر نور اثر حجه الاسلام و المسلمین محسن قرائتی همراه با با سؤالات را مطالعه و پاسخ صحیح سؤالات طراحی شده را به صورت یک عدد 20 رقمی حداکثر تا 12 اردیبهشت ماه 1401 به سامانه پیام کوتاه 6600071428 ارسال نمایند و در پایان به 14 نفر از برندگان همزمان با عید سعید فطر جوایز نفیسی به قید قرعه اهداء خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =