عصر شعر رمضان در ممسنی برگزار گردید

0 528

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی عصر شعر رمضان و ویزه برنامه سعدی شناسی با حضور آیت اله شاکری فر امام جمعه  شهرستان ممسنی، سرهنگ حیاتی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و مسئولین شهرستان و هنرمندان در آخرین چهارشنبه ماه مبارک رمضان توسط انجمن شعر و داستان ممسنی برگزار گردید.

آیت اله حسین شاکری فر امام جمعه شهرستان ممسنی با تشکر از اجرای هنرمندان شاعر و گلستان خوان گفت ممسنی به دیار نخبگان مشهور است و انجمن شعر و داستان می بایست برای تربیت شاعرانی گام بردارد که شاعرانی همچون سعدی ، حافظ  ، مولانا و …. را تقدیم جامعه کند که افتخاری برای نسل های آینده باشند گرچه معتقدم در ابتدای راه هستیم ولی باید تلاش کرد و آنچه امروز شاهد آن  بودم اشعاری بسیار زیبا و اجرای نونهالانی با ابیاتی عالی از گلستان بودیم وافتخار می کنم در جمع چنین هنرمندانی هستم آن هم نه وجود فیزیکی بلکه وجودی با رضایت قلب و خاطر و بسیار خرسندم هنرمندانی در شهر و دیارم در این حوزه قلم به دست شدند و به میدان آمدند.

امام جمعه شهرستان ممسنی روز قدس را روز همبستگی مسلمانان جهان خواند و گفت حضور در روز قدس بنا به فرموده امام راحل (ره) ضروری است و همه باید با مظلومان جهان علی الخصوص فلسطینیان اعلام همبستگی کنیم و به جهانیان اعلام کنیم اشغال فلسطین و آواره کردن مردمان آن ضد حقوق بشر است و انزجار خود را اعلام کنیم و از شما هنرمندان عزیز انتظار است که همچون سالهای گذشته در این راهپیمایی حضور یابند و به این تکلیف شرعی عمل نمایند.

 

سعید محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با قرائت شعری از سعدی شیرازی با موضوع رمضان گفت رمضان ماه عبودیت و بندگی است که همه بر سفره انعام الهی نشسته ایم و از خوان کرم او بهره مندیم و امروز در جمع هنرمندانی هستیم که با هنرنمایی خود، این ماه عزیز و حوادث موجود در آن را توصیف می کنند همانطوری که شاعران پر آوازه کشورمان سعدی ، حافظ و … در این راه گام هایی برداشتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با اشاره به  ویزه برنامه سعدی شناسی در این عصر شعر گفت در استانه روز و هفته سعدی هستیم و مضامین کتاب های ایشان همچون گستان و بوستان برگرفته از آیات و روایات و اندیشه های اسلامی است  و اجرای گلستان خوانی همراه با دف نوازی و سخنرانی سعدی شناسی توسط هنرمندان صورت می پذیرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی با اشاره به برنامه های ماه مبارک رمضان گفت شورای فرهنگ عمومی شهرستان با ریاست امام جمعه موضوع فعالیتهای قرآنی را در دستور کار خود قرار داد و دو کارگروه که یکی کارگروه قرآن و عترت به دبیری اداره اوقاف و امور خیریه بود را شکل داد و برنامه هایی همچون محفل انس با قرآن با قاری کشوری و چندین محفل انس با قرآن در شهرستان ، مسابقه کتابخوانی از کتاب آدارب روزه داری و احوال روزه داران از بیانات مقام معظم رهبری (ره) توسط اداره کتابخانه های عمومی ، عصر شعر رمضان ، مسابقه کتابت سوره قدر و … از مصوبات کارگروه قرآن و عترت است .

سعید محمودی با تقدیر و تشکر از  مجریان عصر شعر و خیر مقدم گفت این برنامه با همت انجمن شعر و داستان ممسنی و همراهی انجمن شاهنامه ، موسسه فرهنگی و هنری فرتاک و انجمن خوشنویسان ممسنی برگزار گردید و به پاس تلاش و زحمات از همه تقدیر و تشکر می گردد و از حضور همه شاعران و مسئولین و امام جمعه تقدیر و تشکر گردد.

 

در پایان از شاعران و برگزیدگان مسابقه کتابت خوشنویسی سوره قدر و  هنرمند نونهال گلستان خوان با لوح تقدیر و اهدای جوایز تقدیر گردد.

 

فیلم عصر شعر رمضان

سخنرانی آیت اله شاکری فر  امام جمعه  ممسنی

خیر مقدم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

گلستان خوانی فاطیما رشیدی

گلستان خوانی آرتینا جمشیدی

گلستان خوانی آنیتا حسینی

شعر سعیده سپهری پور

شعر سید اعظم حسینی

سخنرانی نیما کشاورز با موضوع سعدی شناسی

فرشته محمدی

شعر علی محمدی

شعر سیده زینب پرهیز

مریم ستوده

شعر صفر دهداری

حافظ خوانی آوین حیدری

 

وحید رضایی نسب

اهدای جوایز

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + چهار =