سرای زرنگار اوز میزبان بزرگداشت شیخ اجل سعدی شد

به همت انجمن ادبی تائب اوز و گروه ادبی یوتاب و با همکاری دبیرخانه پایتخت کتاب اوز مراسم بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرین سخن به صورت حضوری در سرای زرنگار و از طریق فضای مجازی شبکه کتابخوان اوز برگزار گردید.

0 241

به همت انجمن ادبی تائب اوز و گروه ادبی یوتاب و با همکاری دبیرخانه پایتخت کتاب اوز مراسم بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرین سخن به صورت حضوری در سرای زرنگار و از طریق فضای مجازی شبکه کتابخوان اوز برگزار گردید.
در این مراسم ابتدا رمیصا زمانی از باشگاه کتابخوانی بهار با دیباچه سعدی آغاز،سپس فاطمه نجاتی از شاعران و عضو فعال انجمن ادبی تائب با شعری از سعدی شروع و مجری گری این برنامه را تا پایان به عهده داشت .میر هاشم ریاحی عضو فعال هردو انجمن در مورد فضای طنز در شعر و حکایت سعدی با مثال هایی در این مورد صحبت کرد.
بهرام‌ رفیعی دبیر انجمن ادبی تائب اوز درمورد دیدگاه شاعران و نویسندگان جهان و ایران درباره سعدی و سعدی شناسان و تاثیر گذاری کلام صحبتی به صحبت پرداخت.
در این مراسم سیما خادمی عضو فعال گروه یوتاب که به صورت پخش زنده در برنامه همراه بود اشعاری از سعدی خواند و در مورد آن توضیحاتی ارائه داد و از اینکه این فرصت نصیب دوستان ادب دوست شده بود تا به صورت مجازی از هر گوشه ایران بتوانند همراه باشند و از سعدی بگویند و بشنوند تقدیر و تشکر کرد.
روح الله نجفی کارشناس فرهنگی و هنری و امور رسانه اداره فرهنگ و شهرستان اوز که از دیگر سخنرانان این محفل ادبی بود که با خواندن چند شعر از سعدی و اشاره به کنایه و استعاره و ضرب المثل در اشعار سعدی دیدگاه این شاعر را شرح داد.
آلما ارژنگ کودک عضو باشگاه کتابخوانی بهار نیز شعر و حکایتی زیبا از سعدی را تقدیم ادب دوستان کرد.
قاسم زارع ،طیبه احمدی،سعید مینو،یونس موذنی،فریبا نامدار و شیدا جمشیدی
از اعضای فعال انجمن ادبی با اشعار خود و یا سعدی شیرین سخن همراه برنامه بودند.در این مراسم فتحی کارمند فرهنگ و ارشاد شهرستان گراش که مهمان برنامه بود نیز به صحبت و شعر خوانی پرداخت و از برگزار کنندگان تشکر کرد.
در پایان فروغ هاشمی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از همه همراهانی که از ابتدای اردیبهشت ماه تا ۱۵ اردیبهشت ویژه برنامه بزرگداشت سعدی را به شیوه های مختلف برگزار و هر روز برخوان سخن سعدی ادب دوستان را مهمان می کنند تشکر کرد و در مورد نگاه سعدی به ماه مبارک رمضان،شبهای قدر به صحبت پرداخت و در پایان شعر الوداع با ماه مبارک رمضان که در اوز از دیر باز روزهای پایانی این ماه از بلندگوی مساجد توسط روحانی مسجد خوانده و پخش می شود را خواند و در مورد این آیین نیز توضیحاتی داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =