هفته بزرگداشت سعدی در شهرستان

از سخنان سعدی امروز در دنیا در جهت روشنگری و هدایت افراد جامعه استفاده میگردد

0 278

بزرگداشت داشت هفته سعدی شیرین سخن با حضور هنرمندان و عموم مردم در روز دوشنبه پنج اردیبهشت در شهرستان سپیدان برگزار گردید .
سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گفت :امروز استان پهناور و کهن فارس و شیراز با داشته های فرهنگی ، علمی و هنری و …هم چون نگینی بر تارک ایران اسلامی می درخشد و این استان با داشته های فرهنگی از دیر باز تاکنون از جمله امامزاده گان، علمابزرگ،فیلسوفان،شاعران،هنرمندان و بزرگان علم و ادب و …توانسته است هویت فرهنگی و تاریخی خود را حفظ و خود را به دنیا معرفی نماید .که براینده این ذخیره های فرهنگی، امروز فارس و شیراز پایتختی فرهنگی ایران را به نام خود یدک می کشد .
حسینی افزود: نمونه بارز آن استاد سخن و شیخ اجل سعدی شیراز رحمت الله علیه می باشد .به طوری که سعدی یک شاعر و ادیب جهانی است و از سخنان این بزرگ در جهت روشنگری و هدایت افراد جامعه استفاده میگردد که نمونه شاخص آن شعر بنی آدم اعضای یکدیگراند……در سردرب سازمان جهانی یونسکو سازمان ملل به عنوان نماد انسانیت حک شده است .لذا سخنان سعدی شیرین است و نغز.از دل برمی آید و بر دل می نشیند .سخنان سعدی در روشنگری و حق و حقیقت و آموزه های اجتماعی و دینی سرآمد است ..منش سعدی امید و راستی و باهم بودن و انسان بودن است.آثار سعدی حامل پیام های مهمی است ازجمله ارزشها،باورها ،فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و فرهنگ متعالی و انسانیت است .
ایشان در ادامه گفتند: امید واریم با چنین برنامه و نشستها شاهد سعدی پژوهی و سعدی شناسی در مراکز استانها و شهرستانها در کل کشور باشیم و بتونیم این گنجینه عظیم معرفت و انسانیت را بشناسیم و در پرتو اندیشه های آن ستاره روشن فرهنگ وادب شاهد دنیایی آرمانی و انسانی باشیم.
در ادامه آقای حاج احمد تجلی از کارشناسان علوم ادبیات فارسی و پیشکسوت شعر و ادب به شناخت و اندیشه ها و آثار سعدی و مقدار تاثیر فراونی و ارزشمندی که می تواند بر جامعه داشته باشد پرداخت .سپس حجت الاسلام شهاب الدین ملک نسب به توان و مقدار تاثیر هنر در جامعه پرداختند .. در ادامه شاعران شهرستان دل نوشته های خود را با موضوع رمضان و سعدی قرائت و سپس نماز مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام ملک نسب برگزار و از مهمانان به صرف ضیافت افطاری پزیرایی گردید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + هجده =