گل سر سبد خانواده متعالی، تربیت صحیح است

اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال جدید به ریاست حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی حسین زاده با اولویت موضوعی" خانواده متعالی "در سالن شهید انصاری حوزه علمیه رضویه لامرد برگزار گردید.

0 208

حسین زاده رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لامرد:

گل سر سبد خانواده متعالی، تربیت صحیح است

اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال جدید به ریاست حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی حسین زاده با اولویت موضوعی” خانواده متعالی در سالن شهید انصاری حوزه علمیه رضویه لامرد برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده امام جمعه شهرستان و رئیس شورا ضمن تبریک سال نو، از اهتمام دولت سیزدهم به تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی تقدیر نموده و با توجه به آیه 13 سوره حجرات اظهار داشت: خداوند می فرماید ما شما را از زن و مرد آفریدیم، یعنی از خانواده به وجود آوردیم، اما خانواده ای نزد ما عزیز و بزرگ است که متعالی باشد. تربیت توحیدی و توحید هدایتی از دل خانواده ها به وجود آمده است و این حقیقت را شما به وضوح در احوالات ائمه اطهار مشاهده می فرمائید.

وی ادامه داد: اگر خانواده نسبی و سببی به هم ریخت، خانواده اجتماعی ما نیز بهم می ریزد و بحق باید گفت: گل سرسبد خانواده متعالی ، تربیت صحیح است.

اسماعیل رستگار فرماندار شهرستان نیز در این نشست گفت: همه وظیفه داریم مشکلات حوزه فرهنگ را مرتفع کرده، برنامه ها را به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین کرده و به صورت جهادی به اجرای آن بپردازیم.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد: معضل کودکان کار و بازمانده از تحصیل باید با همت همگانی حل شده و کاهش طلاق و ترویج فرهنگ ازدواج در دستور کار قرار گیرد.

محمد هنرپیشه دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن ارائه گزارش  کمیته آسیب شناسی با توجه به تاکید اعضای کمیته بر اهمیت و جایگاه خانواده ، اظهار داشت: موضوع شش ماهه اول سال جاری شورای فرهنگ عمومی شهرستان، خانواده متعالی و بحث آموزش خانواده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بررسی نیازهای آموزشی هر منطقه، طراحی و تدوین برنامه ها در جهت دادن اطلاعات و آگاهی لازم به هر یک از اعضای خانواده در جهت داشتن یک خانواده موفق، پویا و متعالی از رسالت های شورای فرهنگ عمومی است.

ت

خانواده متعالی
لامرد- شورای فرهنگ عمومی – خانواده متعالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =