تاکیدفرمانداربرمدیریت فضای مجازی وحمایت از رسانه های رسمی درکازرون

تاکید فرماندار بر مدیریت فضای مجازی و حمایت از رسانه‌های رسمی در دیدار با مدیران رسانه‌های شهرستان کازرون

0 129

🔴 *تاکید فرماندار بر مدیریت فضای مجازی و حمایت از رسانه‌های رسمی در دیدار با مدیران رسانه‌های شهرستان کازرون*

🔹به گزارش کازرون نگاه، جلسه صمیمانه محمدعلی بخرد فرماندار ویژه شهرستان کازرون با مدیران مسئول و سردبیران رسانه‌های رسمی و دارای مجوز مکتوب و آنلاین این شهرستان با هدف بیان دغدغه‌ها و مسائل صنفی اهالی رسانه ظهر امروز در فرمانداری ویژه شهرستان کازرون برگزار شد.

🔹در این نشست که در غیاب چند رسانه و با حضور دیگر رسانه‌های رسمی شهرستان همچون کازرون‌نگاه، کازرون‌نما، پرتوجنوب، کازرون‌نیوز، طلوع، نماینده شهرسبز و نماینده صداوسیما در کازرون انجام گرفت، بر موضوعاتی از جمله حمایت معنوی و خبری از رسانه‌های رسمی و معتبر، حمایت از تشکیل اتحادیه اهالی رسانه، تشکیل شورای روابط عمومی‌ها به جهت مدیریت انتقال اخبار به رسانه‌ها و همچنین حمایت و مصونیت رسانه‌ها به جهت تحلیل، نقد منصفانه و ارائه پیشنهاد، از سوی مدیران مسئول و سردبیران نشریات مکتوب و سایت‌های‌خبری حاضر در جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

🔹همچنین اصحاب رسانه در بخش دیگری از سخنان خود به مواردی همچون راه اندازی عملی و موثر شورای فضای مجازی شهرستان، مدیریت فضای مجازی و فعالیت گروه‌ها و صفحات مجازی نامعتبر و بعضا مشکل‌آفرین، و همچنین مدیریت نوع حضور و فعالیت برخی مسئولین در این گروه‌ها اشاره و راهکارهایی را بیان کردند.

🔹در ادامه این نشست فرماندار ویژه شهرستان کازرون با تایید دغدغه‌های مسئولان رسانه‌های شهرستان، قول پیگیری راه‌اندازی اتحادیه رسانه‌ها برای حفاظت از منافع رسانه‌های رسمی و بررسی راه‌حل‌های ممکن جهت حمایت مالی در کنار حمایت معنوی از نشریات داد‌.

🔹بخرد همچنین با اشاره به امکان تغییرات در اداره فرهنگ و ارشاد، ورود این اداره به موضوعات مربوط به رسانه‌های رسمی و حمایت از آنان را لازم دانست و اظهار داشت: شایسته است برای فعالیت های رسانه‌ای نگاهی توسعه‌ای و به وسعت غرب فارس داشته باشید، چنانچه پیگیری پروژه‌های شهرستان نیز، با دیدی به وسعت غرب فارس دنبال می‌شود.

🔹این مقام مسئول در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به لزوم مدیریت فضای مجازی و عملکرد فعالین غیررسمی در این حوزه، ایجاد بستر اطلاع‌رسانی انحصاری و واحد بین روابط عمومی ادارات و رسانه‌های دارای مجوز و رسمی را ضروری و فوری دانست تا به جهت مدیریت آرامش عمومی و کاهش حواشی و شایعات، اخبار صرفا از مجرای رسانه های رسمی منتشر گردد و در صورت نیاز نیز دوره توجیهی و آموزش خبری برای روابط عمومی‌ها برپا گردد.

🔹گفتنی است طی سالهای اخیر، این اولین جلسه فرماندار کازرون با مدیران مسئول و سردبیران رسانه‌های رسمی شهرستان بود که به نقل از روابط عمومی فرمانداری کازرون، به زودی جلسه ای نیز با حضور خبرنگاران رسمی شهرستان برگزار خواهد شد‌.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + هشت =