برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در رستم

اجرای سند مهندسی فرهنگی استان فارس در رستم

0 256
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رستم با حضور کلیه ی اعضا و با موضوع اجرای برش سند مهندسی فرهنگی استان در سطح شهرستان و همچنین ماه مبارک رمضان و تدوین سند زیست بوم فرهنگی و تحقق شعار سال تشکیل جلسه داد.

در این جلسه ابتدا رحمن محقق رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رستم و دبیر شورای فرهنگ عمومی ضمن خوش امد گویی و تبریک سال نو و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به دستور کار جلسه پرداخت و استفاده از سند مهندسی فرهنگی استان در شورای فرهنگ عمومی شهرستان تاکید کرد.

سپس حجت الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن عرض تبریک سال نو و همچنین ماه مبارک رمضان گفت: شعار سال دارای بار معنایی خاصی هست که توسط مقام معظم رهبری به این نام مزین شده تا تولید و اشتغال در کشور رونق بگیرد و تورم و بیکاری را کاهش دهند.

امام جمعه رستم همچنین راجع به برش مهندسی فرهنگی  گفتند: برنامه ی مهندسی فرهنگی کشور در سال 1392 و نقشه ی مهندسی استان در سال 1400 به تصویب رسید، که ما همواره سعی می کنیم دستور کار شورای فرهنگ عمومی بر مبنای برش مهندسی فرهنگی استان باشد و دستورات و بخشنامه های آن را در سطح شهرستان خود بومی سازی و اجرا نماییم.

مهندس عبدالکریم کرمی فرماندار و نایب رییس شورا هم ضمن عرض تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان گفتند: رویکرد دولت رویکرد فرهنگی- مذهبی است و همچنین اهتمام نظام جمهوری اسلامی بر مبنای مسائل فرهنگی است و ما موظف هستیم که در مقوله فرهنگ بسیار جدی و بابرنامه کار کنیم.

فرماندار رستم همچنین گفتند: تشکیل کارگروه تخصصی جهت تحقق شعار سال در دوره زمانی هر سه ماه یکبار در سطح شهرستان رستم تشکیل جلسه خواهد داد و همچنین برای حمایت از سند فرهنگی در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبار در نظر گرفته می شود.

در این جلسه 5 مصوبه به تصویب اعضا رسید که در راستای اجرای سند مهندسی فرهنگی استان نقش بسزایی در سطح شهرستان خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − ده =