دیدار اعضا شورای فرهنگ عمومی با امام جمعه استهبان در پاسداشت هفته هنر انقلاب اسلامی

0 259

دیدار اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان استهبان با امام جمعه استهبان در پاسداشت هفته هنر انقلاب اسلامی

اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان استهبان در تاریخ پنج شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ با امام جمعه استهبان دیدار کردند.

در این دیدار که به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار شد ، در ابتدا امید کیامرث رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان استهبان ضمن تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی و یاد از سید شهیدان اهل قلم شهید سیدمرتضی آوینی و ارائه گزارشی ازفعالیت های فرهنگی صورت گرفته در ان خصوص ،  از اعضای شورای فرهنگ عمومی  تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه آقایان عقیل علیشاهی و هادی پیروزنیا دو تن از اعضای ستاد همایش تجلیل از هنرمندان پیشکسوت خوشنویسی استهبان از روند کار همایش گزارشی را به حضار ارایه کردند.

یوسف کارگر سرپرست فرمانداری استهبان ، سرهنگ عباداله امیری فرمانده سپاه ناحیه استهبان ، محمد مرشدی عضو شورای فرهنگ عمومی نیز در این جلسه به بیان دیدگاه های خود در خصوص هفته هنر انقلاب پرداختند .

حجه الاسلام والمسلمین خاوری امام جمعه شهرستان استهبان در سخنانی به اهمیت هنر و جایگاه هنرمندان در جامعه اشاره کرد و با بیان دیدگاه های مقام معظم رهبری به تبیین موضوع هنر و فعالیت های هنری در جامعغه اشاره کرد.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان استهبان پیوند هنر و اندیشه های اسلامی در طول تاریخ را یکی از دستاوردهای مهم ایرانیان در طول تاریخ دانست و خاطرنشان اندیشه های اسلامی آن جاهایی بیشترین تاثیرگذاری را داشته که با هنر همراه شده باشد.

امام جمعه استهبان با بیان اینکه هنرمندان متعهد در طول تاریخ با خلق آثار هنری توانسته اند در راستای بسط و گسترش و فرهنگ اسلامی ایرانی به خوبی عمل کنند ، ضمن تقدیر از فعالیت های خوب ادره فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان خواستار استفاده از ظرفیت بسیار بالای هنر برای توسعه فرهنگ و ارتقای سطح فرهنگی اسلامی در جامعه شد .

پایان بخش این دیدار حضور در گلزار شهدای استهبان و گلباران و عطرافشانی قبور شهدای گلگون کفن شهرستان استهبان بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =