دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خرم بید

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خرم بید برگزار شد .

0 178

دومین شورای فرهنگ عمومی شهرستان خرم بید با محوریت بررسی وبرنامه ریزی نقشه مهندسی فرهنگی استان در دفتر امام جمعه صفاشهر در 25 فروردین 1401تشکیل گردید .
نخست حجت الاسلام حاجی پور رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن خیرمقدم و تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات اعضای حاضر در جلسه. ابتدا ایشان در خصوص فضایل ماه مبارک رمضان و عظمت ماه رمضان وبخشش گناهان واینکه خداوند در این ماه توجه خاصی به بندگان دارد. در ادامه طبق دستور جلسه بررسی نقشه مهندسی فرهنگی استان بیان داشتند انسان سازی نیاز به نقشه وسند دارد بدون نقشه هیچ بنایی ایجاد نمی شود وکسی که این نقشه را پیاده میکند باید مهارتهایی بلد باشد نقشه مهندسی فرهنگی 1401 آماده است که با همکاری آیت ا… دژکام تدوین شده و آقای رئیسی رئیس جمهور محترم به عنوان الگو نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس مورد توجه ویژه قرار بگیردوفراهم شدن حداکثر ظرفیت در ده سال گذشته.و گروهی تشکیل شده به عنوان گروه هیئت اندیشه ورز 14نفر از جوانانی که مطالعاتی درحوزه فرهنگی دارندکه نزدیک به ده ساعت جلسه تشکیل شده ومطالعاتی در نقشه مهندسی فرهنگی انجام می دهند و که برحسب مطالعات ایشان تصمیم نهایی گرفته می شود. موضوعاتی ارائه می گردد که برشی است شهرستانی از نقشه مهندسی فرهنگی واز حرکت های غیر هدفمند دوری کنیم و بتوانیم مشکلی از شهرستان حل کنیم خلاصه مطالعه جوانان اندیشه ورز که به این صورت است که 5 کلان مسئله داریم یکی حوزه سبک زندگی خانواده است که الان مهمترین مسئله هاست دوم تقویت جبهه انقلاب فرهنگی وانسجام مجموعه هایی که در حوزه فرهنگ کار می کنند واصل برنامه های فرهنگی در حوزه سبک زندگی است . حوزه فرهنگی باید انسجام داشته باشند که برنامه ها عملیاتی شوند.وما ذیل این کلان (مسئله سبک زندگی) 50ریز مسئله از خلاصه مطالعات هیئت اندیشه ورز در آمده که اگرتمدن اسلامی در سطح جامعه اتفاق بیفتد آن آرمان شهر اتفاق می افتد و همه باید تلاش کنند و ماباید خود را آماده کنیم برای جامعه مهدوی در حوزه تمدنی دوبخش داریم بخش سخت افزاری و بخش نرم افزاری حوزه سخت افزاری مثل عمران ، بهداشت در بخش نرم افزاری مهمترین مولفه اش سبک زندگی است . گسترش فرهنگ عفاف و حجاب حمایت از تولیدات در زمینه پوشش وعدم وجود ظرفیت آن در شهرستان حمایت مجموعه صنف وفرمانداری و بسیج از طرح عرضه پوشاک در شهرستان نیاز به فضا و فرو شگاهی خاص است . دو مین برنامه برای امنیت خانواده و جامعه هماهنگی و برنامه ریزی فرماندار برای جلوگیری از یک سری جرائم است .باید جبران کنیم این الگوی مصرف را که بسیاری از درگیری ها و معظلات در جامعه از فرهنگ غلط وسبک زندگی است .در ادامه

فرماندار محترم شهرستان جناب آقای امیر حسین مرادی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به اعضاء بیان کردند که مقام معظم رهبری خود یک نقشه راه است هزینه در حوزه فرهنگ سرمایه گزاری است اگر توانستیم در سبک زندگی موفق حرکت کنیم کاری انجام شده است درگیری های قومی و مسائل اجتماعی به نوع رفتار ضعیف فرهنگی بر میگردد اصل واساس خانواده است و باید از خودمان شروع کنیم بعضی مواقع بی تفاوتی بدتر از تبلیغ کردن است در این زمینه ادارات بسیار مهم است و وظیفه ادارات فراهم کردن زمینه ها و تسهیلگری است و این مهم با حضور همه ارگانها و نهادها در کنار مردم محقق می گردد. در ادامه هر یک از اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.
مصوبات :
-اجرای طرح جامع خانواده متعالی در سر فصل برنامه های فرهنگی سال قرار گیرد .
– برش دستگاهی نقشه مهندسی فرهنگی آماده و به اشتراک گذاشته شود .
-برگزاری همایش طرح جامع خانواده متعالی (با حضور فعالین فرهنگی ) در ماه مبارک رمضان
-نهادینه سازی و گسترش طرح عفاف وحجاب و وحمایت از عرضه وتولید پوشاک در شهرستان
-هماهنگی وبرنامه ریزی فرمانداری برای جلوگیری از تبلیغ جرائم سازمان یافته جهت امنیت خانواده
-ارائه برنامه های نهایی سال1401 توسط گروه اندیشه ورز تا پایان ماه رمضان به شورای فرهنگ عمومی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 9 =