جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون

0 149

🇮🇷 *جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون برگزار شد*

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون به ریاست محمدعلی بخرد معاون استاندار و فرمانداری ویژه شهرستان و با حضور روح الله منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس و دیگر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی وریاست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی کازرون حاج آقاجلالی، در دفتر فرماندار برگزار شد.

 محمد علی بخرد فرماندار ویژه شهرستان کازرون ضمن قدردانی از مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و دیگر بزرگوارانی که در مسیر توسعه و ترویج کتاب و فرهنگ کتابخوانی گام های موثر بر می دارند بیان کرد: رواج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بایستی در اولویت برنامه های فرهنگی تمام ادارات و مسئولین قرار گیرد.

 نماینده عالی دولت در شهرستان کازرون در این جلسه با تاکید بر لزوم همکاری و مساعدت همه ارگان های  شهرستان بیان کرد:برای افزایش سرانه مطالعه  و آمار کتاب و کتابخوانی در شهرستان لازم است از تمامی ظرفیت ها در شهرستان استفاده نمود‌.

 وی اظهارداشت: با حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر راه اندازی ایستگاه‌های کتابخوانی در بوستان‌ها و پارک ها نصب المان های متناسب با کتابخوانی در راستای ترویج کتابخوانی بسیار  اثرگذار خواهد بود و ضروری است از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها جهت راه اندازی کتابخانه های سیار و پیشخوان کتابخانه استفاده شود.

اهم موضوعات از قبیل راه اندازی پیشخوان کتابخانه در روستاهای متقاضی زیر ۲۵۰۰ نفر جمعیت، ایجاد کتابخانه های مشارکتی با همکاری آموزش و پرورش، تامین اعتبار کتابخانه سیار، و راهکارهای خروج پروژه کتابخانه مرکزی از رکود مورد بررسی و در دستور کار قرارگرفت.

 روح الله منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس ضمن تقدیر از اعضای انجمن به تشریح آمار مربوط به سرانه مطالعه، فضای مطالعاتی و میزان منابع موجود در کتابخانه های عمومی پرداختند و ضمن اشاره به کمبود منابع در سطح شهرستان اظهار داشتند با خرید بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال کتاب و افزودن به مجموعه کتابخانه های عمومی در صدد رفع کمبود منابع کتابخانه های عمومی شهرستان هستیم.

وی اظهار داشتند امیدواریم با صدور مجوز پیشخوان کتابخانه در روستاهای متقاضی و دارای فضای لازم و تلاش در راستای اختصاص کتابخانه سیار به شهرستان در جهت ترویج کتابخوانی در روستاها و مناطق محروم گام کوچکی برداشته شود.

 وی خواستار نگاه ویژه مسئولین شهرستان به این مجموعه فرهنگی شدند تا با اختصاص اعتبارات لازم و هدایت خیرین به .این حوزه مسائل و مشکلات مربوط مرتفع گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − هشت =