فراخوان جشنواره گلستان خوانی کودکان و نوجوانان «خوانِ نعمت»

دبیر انجمن اهل قلم فارس از اعلام فراخوان جشنواره گلستان‌خوانی کودکان و نوجوانان «خوان نعمت» خبر داد.

0 123

حسن دهقان با اعلام این خبر افزود: این جشنواره به مناسبت یکم اردیبهشت ماه یادروز سعدی شیرازی برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۳ ساله شیرازی می‌توانند در آن شرکت کنند.
وی با بیان اینکه گلستان‌خوانی علاوه بر جنبه‌های تعلیمی، بر اعتماد به نقس و فن بیان شرکت‌کنندگان تأثیر به سزایی دارد ادامه داد: علاقه‌مندان تا ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۱ مهلت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
این شاعر و شیرازپژوه در تشریح جرئیات فراخوان این رویداد فرهنگی و هنری نیز گفت: مدت زمان سندهای ویدئویی که به جشنواره گلستان‌خوانی کودکان و نوجوانان «خوان نعمت» ارسال می‌شود، باید حداکثر ۵ دقیقه و حجم آن حداکثر ۵۰ مگابایت باشد.
دهقان افزود: اثر ارسالی باید حتماً به صورت افقی ضبط شده باشد و آثاری که مشخصات گفته شده را نداشته باشند، به صورت خودکار از روند داوری حذف می‌شوند.
دبیر انجمن اهل قلم فارس با بیان اینکه این جشنواره توسط این انجمن و با همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و موسسه فرهنگی و هنری آفتاب مهرصبا فارس برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: سندهای ویدئویی باید از طریق پیام رسان واتس‌اپ به شماره ۰۹۳۷۷۸۹۳۸۷۰ ارسال شود.
دهقان با تأکید بر اینکه «توجه به جنبه‌های نمایشی و درست‌خوانی ملاک‌های داوری آثار هستند»، گفت: آیین پایانی جشنواره گلستان‌خوانی کودکان و نوجوانان «خوان نعمت» در نیمه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار و از ۱۰ اثر برگزیده تجلیل خواهد شد. همچنین به ۳۰ اثر راه یافته به مرحله نهایی داوری لوح تقدیر اهدا می‌شود.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پوستر جشنواره می توانند به www.farsahleghalam.ir مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 2 =