جایزه ادبی «نگین سرخ» برگزیدگان خود را شناخت

آیین پایانی دومین دوره جایزه ادبی «نگین سرخ» در آستانه فرا رسیدن سالروز شهادت سردار شهید سلیمانی برگزار شد. در این آیین از پوستر سومین دوره جشنواره یاد شده که در سال جاری برگزار خواهد شد نیز با حضور مهدی امید بخش معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز رونمایی گردید.

0 274

بر پایه این گزارش، رویداد ادبی مذکور برای ارتقا موقعیت داستان های مقاومت و دفاع مقدس پایه‌ریزی شده و ادای دینی است به دو شهید برجسته ایران اسلامی و فرهنگ مقاومت شهید قاسم سلیمانی و سید مرتضی آوینی که از جمله طرح هایی است که توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز با مشارکت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز اجرا شد.

در پایان این آیین اختتامیه، نتایج داوری دومین جایزه ادبی داستان پایداری «نگین سرخ» اعلام و در بخش «داستانک» رتبه سوم تعلق گرفت به «راه‌راه آبی» به نویسندگی فریبا کریمی، رتبه دوم «داستان واقعی» نویسنده طیبه روستا، و داستانک «قبرستان» نیز به نویسندگی محمد صادق شریفی حائز کسب رتبه نخست شد.

همچنین در حوزه «داستان کوتاه» رتبه سوم رسید به «داد» با نویسندگی مجتبی خرسندی، رتبه دوم برای «هدیه گمشده» به نویسندگی سید عباس حسینی و رتبه نخست هم به «آبی» و نویسندگی ایرج شهریوری اهداء شد.

در بخش جایزه ویژه شهدای مدافع سلامت اثری با عنوان «شبیه پروانه» به نویسندگی سمیرا مردانی منخب شد که در باره شهید سلامت و پرستاران فداکار شهیده مریم رحیمی می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − دو =