دیدار با خانواده های شهدای هنرمند از جنس انقلاب اسلامی در گراش

در هفته هنر انقلاب اسلامی، چند تن از مقامات اداری با خانواده های عزیز شهدای هنرمند گراش، دیدار کردند.

0 370

به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، یکشنبه شب 21 فروردین ماه 1401 در دیدار با خانواده های شهیدان احمد ایزدی و محسن بهمنی که از هنرمندان شهر گراش بوده اند، فرماندار، فرمانده سپاه، کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسوول کانون بسیج هنرمندان، چند تن از اعضای بنیاد شهید و رییس اداره محیط زیست شهرستان گراش، حضور داشتند.

مهدی آیینه افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش، در این دیدارها که پس از افطار به انجام رسید، گفت: من شهید ایزدی را می شناختم و با ایشان خاطره مشترک دارم، به نظر می رسد موضوع هنر در خانواده آنان امری موروثی است و برادر ایشان نیز هنرمند است. ما در ماه اسفند 1400 نمایشگاهی از آثار خطاطی شهید محسن بهمنی داشتیم که نسخه هایی از خوشنویسی ایشان در قالب طرح های گرافیکی به مدت یک هفته در نگارخانه اُ به نمایش گذاشته شد.

مجید غلام‌پور فرماندار گراش، با اشاره به سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، این شهید بزرگوار را آیینه تمام نمای یک هنرمند متعهد، انقلابی و متدین دانست، وی گفت: خانواده‌های شهدا و ایثارگران سرمایه‌های معنوی انقلاب هستند و خدمت به خانواده‌های شهدا، اقدامی فرهنگی و ارزشمند است و این امر سبب ترویج و اشاعه ارزش‌های ایثارگری و پایداری در جامعه خواهد شد.

حبیب اله فروزش، مسوول کانون بسیج هنرمندان شهرستان گراش نیز با یادآوری خاطراتی از هر دو شهید، برای لحظاتی این دیدارها را دلنشین تر ساخت.

گفتنی است، شهید محسن بهمنی فرزند غلامحسین متولد سه فروردین چهل و پنج در گراش است. طلبه، بازیگر نمایش و خطاط ، وی در اردیبهشت ماه سال ۶۵ در محل ابو قریب مفقود و در تاریخ ۳۰ شهریورماه ۶۹ در گراش به خاک سپرده شد و احمد ایزدی فرزند غلامعباس متولد دوم شهریورماه ۱۳۴۸ است. قاری قرآن، خطاط، شرکت کننده در سرودهای انقلابی، وی در ۱۹ فروردین ۶۶ در شلمچه و در عملیات کربلای ۸ به شهادت رسید که از شهدای شاخص هنرمند شهر گراش می باشند.

 

دیدار با خانواده شهید محسن بهمنی / عکاس: سجاد فتحی
دیدار با خانواده شهید محسن بهمنی / عکاس: سجاد فتحی
دیدار با خانواده شهید محسن بهمنی / عکاس: سجاد فتحی
دیدار با خانواده شهید احمد ایزدی / عکاس: سجاد فتحی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =