به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، هنرمندان ممسنی با امام جمعه دیدار کردند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی گفت : هنر ابزار انتقال مفاهیم ، توسعه و ترویج و مانایی فرهنگ اسلامی است و هنرمندان سفیران این عرصه هستند.

0 201

سعید محمودی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی هدف از نشست را دیدار هنرمندان با امام جمعه به مناسبت هفته هنر انقلاب و بیان عملکرد هنرمندان انقلابی و متعهد در حوزه های مختلف دینی و اسلامی بیان کرد و گفت بسیج هنرمندان تشکلی فعال و پویا در همه زمینه های هنری است و این نشست با همت رئیس آن جناب آقای حسن محمدی شکل گرفت که از ایشان تقدیر می شود و مشکلات فراوانی در حوزه فرهنگ و هر وجود دارد و بیماری کرونا هم مزید بر علت شد و منجر به تعطیلی فعالیت های هنری و خانه نشین نمودن هنرمندان گردید به طوری که برای فعالیت مجدد نیاز به زمان لازم و ایجاد انگیزه هستیم گرچه به مناسبت کرونا انجمن ها فعالیت خود را تعطیل نکردند اما خسارت فراوانی بر آن وارد نمود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با تبریک هفته هنر انقلاب گفت در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز شهادت شهید سید مرتضی آوینی به روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری گردید و این نشان این است که هنرمندان زندگی این شخصیت را مطالعه و الگو قرار دهند ، شخصیتی که دو دوران کاملا متفاوت را در زندگی خود تجربه نمود و خصوصا دوران بعد از تحول فرهنگی در شخصیت ایشان الگو و مثال زدنی است.

سعید محمودی با اشاره به عملکرد کلی انجمن های فرهنگی و هنری در حوزه انقلاب اسلامی گفت  برگزاری عصر شعر انقلاب ، کتابت سوره فجر ، نمایشگاه خوشنویسی انقلاب ، نمایش حرم ، سنگ نویسی تپه نورالشهداء ، تعزیه علی اصغر و …. از جمله برنامه هایی بود که در سال 1400 برگزار گردید و مطالب کامل تر و جامع تر از زبان روسای انجمن ها بیان می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی فعالیت های این ماه مبارک را با هماهنگی هنرمندان و خصوصا بسیج هنرمندان برگزار خواهیم نمود که برگزاری عصر شعر رمضان ، کتابت سوره قدر و مسابقه خوشنویسی از کلمات قصار نهج البلاغه ، مسابقه کتابخوانی و … خواهیم داشت که در همین جا از تک تک هنرمندان تقدیر و تشکر می گردد.

هنرمندان با بیان مشکلات و گزارش عملکرد خود ، امام جمعه را در جریان فعالیت ها و برنامه های انقلابی خود قرار دادند و شاعران اشعاری در وصف رمضان و مشکلات موجود به زبان طنز قرائت نمودند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی یکی از مشکلات هنرمندان را معیشت و درامد زندگی بیان نمود و گفت هنرمندان هم به معیشت و درامد زندگی نیاز دارند و اکثریت آنان تنها راه درآمد آنان هنر است و متاسفانه کرونا در این دو سال متاسفانه خسارت فراوانی وارد نمود و زندگی آنان را مختل نمود و در این خصوص راهکار آن حمایت دستگاههای فرهنگی و ادارای شهرستان است که برای اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری ضمن تعامل با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از این عزیزان استفاده شود.

سعید محمودی، ارتباط دو طرفه هنرمندان با مساجد و حوزه علمیه و … را یک ضرورت خواند و گفت از یک طرف حضور روحانیت و افراد متدین در بین هنرمندان منجر به جهت دهی افکار و اندیشه ها و تعامل بیشتر حوزه فرهنگ و هنر می شود که از انحراف اندیشه ها و اجراهای هنری جلوگیری می نمایند و از طرف دیگر برای رونق بخشیدن به مساجد و جذب افراد خصوصا جوانان در مسجد به فعالیت های فرهنگی و هنری نیاز است که هنرمندان ممسنی با آغوش باز حمایت می کنند.

آیت اله حسین شاکری فر امام جمعه شهرستان ممسنی با اشاره به نقش هنر در توسعه و ترویج فرهنگ دینی و اسلامی گفت برخی از عملکرد هنرمندان را از نزدیک مشاهده نمودم  واقعا تاثیرگذار بود جای تقدیر و تشکر دارد و از اینکه هنرمندان شهر و دیارم در حوزه انقلاب اسلامی فعالیت دارند بسیار خرسندم ، گرچه امروزه مشکلات در همه حوزه ها وجود دارد و تنها راه حل آن فرهنگسازی است و آن هم از مسیر هنر و هنرمندان میسر می شود، و حضور ارزشمند شما در همه صحنه ها یک ضرورت است که انشالله بتوانیم با تعامل در مسیر توسعه گام بر داریم.

هنر انقلاب 2
هنر انقلاب 2
هنر انقلاب 4
هنر انقلاب 4
هنر انقلاب 3
هنر انقلاب 3
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 3 =