دیدار سکانداران صنف چاپ با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس

اعضای هیأت مدیره و بازرس دومین دوره اتحادیه چاپخانه‌داران و صنوف وابسته استان فارس با حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

0 270

اعضای هیأت مدیره و بازرس دومین دوره اتحادیه چاپخانه‌داران و صنوف وابسته استان فارس با حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در این دیدار صاحبان اصلی عرصه چاپ را فعالان و دست‌اندکاران صنفی و صنعتی این عرصه دانست که با همدلی و همگرایی بیشتر صنفی، می‌توانند با نقش تعیین‌کننده خود، به پیشرفت صنعت چاپ یاری رسانند.

وی نقش اتاق اصناف و سازمان صمت استان را در زمینه اتحادیه‌های صنفی، پررنگ خواند و گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی در جایگاه حاکمیتی متولی صنعت چاپ، چالش‌ها و دغدغه‌های بین صنفی و رسته‌ای را بررسی و برای رسیدن به راهکارهای برون‌رفت از آنان، گام خواهد برداشت.

قانعی با اشاره به تسهیلات اشتغال‌زایی، افزود: چاپخانه‌ها و واحدهای وابسته می‌توانند برای بهره‌گیری از این تسهیلات، در راستای توسعه و نوسازی ماشین‌آلات چاپ با راهنمایی معاونت امور فرهنگی و رسانه اداره کل پیگیری و اقدام نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ساده‌سازی فرآیندهای اداری برای دریافت مجوز را بهترین راهکار در راستای ترغیب مراکز غیرمجاز، ساماندهی و نظارت بر این مراکز دانست.

مهدی امیدبخش، معاون امور فرهنگی و رسانه این اداره کل هم به جایگاه بازرسی و نظارت بر چاپخانه‌ها و واحدهای وابسته اشاره کرد و خواستار ارائه طرحی جامع با زمان‌بندی روشن در این باره از سوی اتحادیه چاپخانه‌داران در راستای تهیه بانک اطلاعاتی فعالان عرصه چاپ برای تدوین سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های کلان شد.

محمدابراهیم نجابتی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران و صنوف وابسته استان فارس نیز خواستار پشتیبانی بیش از پیش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از صنعت چاپ استان شد تا با شناسایی و به کارگیری راهکارهای مناسب، این صنعت به جایگاه اصلی خود در سطح کشور برسد.

نجابتی در ادامه به دیگرگونگی آماری واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری و واحدهای دارای پروانه کسب در استان اشاره کرد و خواستار همکاری ادارات تابعه شهرستانی و اتاق اصناف شهرستان‌ها در راستای ساماندهی و نظارت بر این مراکز شد.

در این دیدار، دیگر اعضای هیأت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران درباره تداخل صنفی و رسته‌ای دیگر صنوف با اتحادیه چاپ، واحدهای چاپی پویای بدون پروانه بهره‌برداری در حوزه چاپ، برچسب و صنایع مواد غذایی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان، تسهیلات کم‌بهره بانکی به چاپخانه‌ها در راستای توسعه و نوسازی ماشین‌آلات چاپ را با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به گفتگو نشستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − پنج =