در هفته هنر انقلاب اسلامی؛ خانواده هنرمند شهید مهدی اثنی عشری، پذیرای مسئولان فرهنگی فارس

باید از این فرصت در راستای شناساندن شهدا و راه آنان بهره‌برداری کرد.

0 169

باید از این فرصت در راستای شناساندن شهدا و راه آنان بهره‌برداری کرد.

در نخستین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همراهی سردار سرتیپ یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس، وحید نمازی، مدیرکل حوزه هنری استان فارس، مجید میکائیلی، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس و عبدالرضا قیصری، معاون هنری حوزه هنری استان فارس به دیدار خانواده هنرمند شهید مهدی اثنی‌عشری رفتند.

حمیدرضا قانعی در این دیدار با بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی، فرصتی است تا به پاسداشت هنرمندان شهید و آثار آنان بپردازیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: باید از این فرصت در راستای شناساندن شهدا و راه آنان بهره‌برداری کرد.

سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس نیز در این دیدار گفت: امروز پس از سالیان سال که از دفاع مقدس می‌گذرد، راه شهادت باز است و تقریباً هر ماه و هر هفته شهید داریم اما عمده شهدا از دفاع مقدس هستند.

وی با یادآوری اینکه ده‌ها سال از دفاع مقدس می‌گذرد، افزود: آنچه که در اصل در مورد شهدا می‌توان به تاریخ هدیه داد و برای نسل‌های بعد به نسل‌های بعدی ودیعه داد، آثار آنان است و این بار سنگین بر عهده هنرمندان است یا در قالب فیلم، کتاب، شعر به هر جهت همه این‌ها باید تبدیل به آثار هنری شود که برای نسل‌های بعدی بماند.

بوعلی با اشاره به انتخاب شهید اثنی عشری به عنوان شهید شاخص بسیج هنرمندان استان فارس گفت: نام شهدا برای همیشه تاریخ بلند هست اما تکلیف ما هم این است که منش و سیره آنان را که آثار تربیتی زیادی دارند، را تبیین کنیم.

وحید نمازی، مدیرکل حوزه هنری فارس هم با اشاره به این که باید همانند شهید اثنی عشری را سرلوحه کار خود بگذاریم، آن را شناسه‌ای برای گام برداشتن در راه درست دانست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + نوزده =