آغاز برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در گراش

پس از نشست‌های چندگانه، رویدادهای هفته هنر انقلاب در گراش، آغاز شد.

0 223

در راستای رهنمودهای رهبر بزرگ انقلاب مبنی بر عرضه هنر انقلاب به مردم و تبیین شعار سال 1401، برنامه های هفته هنر انقلاب با محوریت کانون بسیج هنرمندان گراش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش و همکاری ارگان های مختلف دولتی، در حال برگزاری هستند که در روز جمعه 19 فروردین 1401 در نماز جمعه شهر گراش، با برنامه تبیین هنر انقلاب در میعادگاه نمازجمعه، توسط امام جمعه شهر گراش، آغاز گردید.

سید محمدباقر بخشایش پور، امام جمعه شهر گراش، همگام با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی و در خطبه های نماز جمعه گفت: بیستم فروردین ماه، سالگرد شهادت سید شهیدان اهل قلم، شهید مرتضی آوینی است؛ که این روز را به نام روز هنر انقلاب اسلامی نام نهادند. شهید آوینی، هنرمند متعهدی بود که با روحیه انقلابی، رسالت خویش را به خوبی درک نمود و با تعهد کامل و بهره از هنر تاثیرگزار، فضایل انسانی و الهی را در مخاطبان احیا کرد.

وی افزود: همه می دانیم که رسانه و هنر یکی از اهم ابزار انتقال ارزش ها و آرمان های انقلاب، ایثار، رشادت و میراث گرانقدر دفاع مقدس و آرمان های نظام الهی و دینی است که اگر این ابزار در اختیار انسان های انقلابی و تربیت شده در مکتب اهل بیت (ع) باشد، روح توحید و عدالت را در مخاطب خود زنده می سازد.

گفتنی است، رویدادهای هفته هنر انقلاب اسلامی در زمینه‌های گوناگون فرهنگی و هنری همچون پاسداشت هنرمندان پویا در زمینه هنر انقلاب اسلامی، مسابقه کتابخوانی، سرود، مسابقه نقاشی، شناساندن شهدای برجسته هنرمند و نمایش فیلم سینمایی موقعیت مهدی، در مدت هفت روز برگزار خواهند شد.

پوستر هفته هنر انقلاب اسلامی در گراش
آغاز رویدادهای هفته هنر انقلاب اسلامی در گراش

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 19 =