اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی خرم بید

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی خرم بید برگزار شد .

0 259

18فروردین نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خرم بید با حضور اعضای شورا در محل دفتر امام جمعه صفاشهر به عنوان رئیس شورا در ساعت 9 برگزار گردید .
ابتدا پس از تلاوت آیاتی چنداز کلام ا… مجید حجت الاسلام حاجی پور رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن خیرمقدم و تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات اعضای حاضر در جلسه مطالبی را در خصوص عبادت و دعا در ماه مبارک رمضان و ارتقاء تعالی روح و رحمت این ماه بیان نمودند و وظیفه هر انسان را در دو مقوله بیان کردن یک خود سازی و دوم جامعه سازی است جامعه ای که در آن مسئولین و کارگزاران ساخته و تربیت نشوند و انسانهایی که تصمیم گیرنده برای موضوعات فرهنگی هستند اهل صلاح نباشند آن جامعه هیچ موقع به صلاح و رستگاری نخواهد رسید .وامر قرآن هم همین را بیان می کند رسیدن به حق و رساندن به حق . در ادامه طبق دستور جلسه برنامه ریزی برنامه های فرهنگی سال 1401 و بررسی نقشه مهندسی فرهنگی استان بیان داشتند استان فارس به عنوان استان نمونه و الگودر اجرای نقشه مهندسی فرهنگی امسال در کشور انتخاب شود. که نشان از عزم رسمی دولت برای اجرای نقشه مهندسی فرهنگی استان یک عزم محکم و جدی است و تکلیف بسیار مهمی است که در نشست مشترک بین فرمانداران استان و ائمه محترم جمعه استان با حضور استاندار تاکید شد که مهمترین فصل فعالیتهای فرهنگی مرتبط با نقشه و سند مهندسی فرهنگی است که ابلاغ گردیده و رسما همه دستگاها ماموریت دارند که این نقشه مهندسی فرهنگی درسال جدید مورد توجه قرار دهند و نشان از اخبار خوبی را می دهد که اتفاق مبارکی در سال جاری در حوزه فرهنگ عمومی شاهد خواهیم بود .
در ادامه فرماندار محترم شهرستان جناب آقای امیر حسین مرادی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به اعضاء مباحثی را در خصوص اهمیت وجایگاه جلسات شورای فرهنگ عمومی و حضور شخص روسای ادارات را لازم و ضروری دانستند . و مقام معظم رهبری این نقشه مهندسی را طراحی نموده اند وتاکید براین داشتند. اگر در حوزه فرهنگی نقشه راه و مهندسی داشته باشیم و طبق آن حرکت کنیم فرهنگ تاثیراتش را در دیگر مقوله ها اقتصاد ،اجتماع ،سیاست و … دیده می شود و تاکید مقام معظم رهبری این بوده که از نظر کمی و کیفی ارائه گزارش دهیم و از پتانسیل ها چگونه استفاده کرده ایم اجرای برنامه ها بدون حضور مردم بی معنا می باشد و وظیفه ادارات فراهم کردن زمینه ها و تسهیلگری است و این مهم با حضور همه ارگانها و نهادها در کنار مردم محقق می گردد. در ادامه هر یک از اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.

مصوبات :
1- بر گزاری جلسات هفتگی 6 دستگاه فرهنگی شهرستان
2- تشکیل جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی پنجشنبه 25/1/1401
3- تشکیل اتاق فکر ( هیئت اندیشه ورز )
4- تعیین برشهای دستگاهی نقشه مهندسی فرهنگی
5- مرور منظومه فکری مقام معظم رهبری در ابتدای جلسات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + پانزده =