برپایی شب شعر «شب روئینا» در لارستان

0 273

شعرای منطقه در «شب روئینا» گِرد هم آمدند

«شب روئینا» عنوان ویژه برنامه‌ای بود که در چهلمین روز درگذشت «خلیل روئینا» شاعر فقید لارستان در سالن آمفی‌تئاتر شهید علیشیری لار برگزار شد.
در این مراسم که به همت انجمن ادبی آفتاب و حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان تدارک دیده شده بود جمعی از شاعران و ادب‌دوستان لارستان، گراش، اوز، بیرم و خانواده زنده‌یاد «خلیل روئینا» حضور داشتند.
در شبِ روئینا، جمعی از شاعران ازجمله «صادق رحمانی»، «فتحیه قناعت‌پیشه»، «فریاد خواجوی»، «ناظره بیغرض»، «نوش‌آفرین احتشامی»، «مصطفی کارگر»، «هرمز نگهبان»، «عبدالرضا مفتوحی»، «معصومه بهمنی»، «عنایت سیار»، «امیرحسین منتظر قائم» و «مریم جدلی» شعرخوانی کردند، دکتر «اسدالله نوروزی» و دکتر «کاظم رحیمی‌نژاد» درباره جهان شاعرانه خلیل روئینا سخن گفتند، «خلیل ژاله» آوازخوانی و نوه زنده‌یاد روئینا از بانیان این مراسم و حضورِ علاقه‌مندان قدردانی کرد.
در پایان این مراسم نیز سندِ افتخاری یک متر مربع از ساختمان حرم مطهر حضرت زینب(س) که به همت جمعی از دوستان آن شاعر فقید خریداری شده بود همراه با یک «نقاشی‌خط» فاخر اثر «فاطمه سیار» به همسر زنده‌یاد «خلیل روئینا» اهدا شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 5 =