برگزاری روز جهانی هنرهای نمایشی در لارستان

0 266

در این مراسم پس از تلاوت کلام وحی و پخش سرود ملی، عنایت الله موحدی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان به اهمیت و جایگاه هنر نمایش در ایجاد روحیه شادابی و نشاط در جامعه و توانایی این هنر در کاهش آسیب‌های جمعی جامعه و رویکرد جدید به هنر به عنوان ابزار درمان، اشاره کرد و گفت: هنر نمایش، هنر دگرگونه زیستن است و بازیگر صحنه نمایش هر بار که در نقشِ جدید فرو می رود ولباسی از نوع دیگر می پوشد تا با زبان هنر، حقیقت را با رنگ و لعابی دیگرسان بروز و ظهور دهد، گویا حیاتی دیگر را تجربه می کند و به تعبیر معارف ناب اسلامی نیستی و حیات دوباره و چندباره را با تمام وجود درک می کند.
وی افزود: اگر رستاخیز طبیعت در بهار، هرسال یک بار حیات دوباره و فرصت دوباره زیستن و وجود فرجام جاویدان را به جهانیان نشان می دهد؛ هنرمند تئاتر هر روز این بروز و افول را در قالب نقش‌ها تجربه می کند! و فرصت خود بودن و خدایی شدن را لحظه به لحظه در دستان خویش احساس! از همین روست که هنرمند حقیقی، همواره وجودی بهاری دارد و دیدارش و شنیدارش نشان حقیقت و کردارش ایزد نماست، سابقه تاریخی هنر نمایش لارستان و ظرفیت حضور نسل جدید در این عرصه و تجارب ارزنده پیشکسوتان می تواند بار دیگر نمایش لار را در سطح کشور زبانزد خاص و عام کند.
موحدی ادامه داد: تلاقی بهار طبیعت با سالروز بزرگداشت جهانی هنر جاودان نمایش، بر همه دوستداران هنر تبریک عرض نموده و امیدواریم بتوانیم در کنار یکدیگر، پرده از آفتاب عالمتاب حقیقت برداریم و صلح، دوستی، نشاط و شادابی را به بشریت هدیه کنیم.
گفتنی است در این مراسم که به همت انجمن نمایش و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان برگزار شد از فعالان نمایش در سال ۱۴۰۰ تجلیل شد و محسن بشیری و علیرضا سقاییان از فعالان نمایش لارستان به اجرای نمایش پرداختند و همچنین اجرای حرکت زنده نمایشی روی صحنه(پرفورمنس اکت) توسط هنرمندان تئاتر و گرفتن عکس یادگاری بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =